IBC

Duży pojemnik do przewozu luzem (DPPL, z ang. IntermediateBulkContainer, IBC; inne nazwy paletopojemnik, tankpaleta, paletokontener, paleto zbiornik lub też Mauser, Schutz i Mamor, Werit, Greif od nazw producentów DPPL) – standaryzowany przenośny plastikowy zbiornik umieszczony w metalowym koszu na palecie (drewnianej – PM 10, metal-plastik PM 11, plastik – PM 12 ), służący do przewożenia i czasowego przechowywania płynów (zazwyczaj chemikaliów lub innych materiałów płynnych, które podlegają przepisom ADR jak i nie np. woda DPPL wykonany jest z polietylenu wysokiej gęstości HDPE. Zaletą DPPL jest półprzezroczystość polietylenu, która pozwala na obserwację płynu w zbiorniku. Na przedniej ścianie zbiornika znajduje się skala w litrach i galonach. Zbiorniki zabarwione na czarno służą do przechowywania płynnych substancji światłoczułych.

ROZWIĄZANIE DO SKŁADOWANIA I TRANSPORTU PRODUKTÓW

W ofercie można znaleźć zbiorniki które służą do przechowywania i transportu cieczy oraz akcesoria do zbiorników. Paleto pojemniki są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Posiadamy artykuły fabrycznie nowe ( produkcja ), regenerowane RECO

Zbiorniki IBC znacznie obniżają koszty magazynowania i przewozu- transportu materiałów płynnych i półpłynnych w porównaniu do innego rodzaju opakowań. Zapewniają ochronę w każdych warunkach. W ofercie znajdą Państwo paletopojemniki o pojemności 1000L

WIĘCEJ INFORMACJI

ZASTOSWANIE – ich kształt pozwala na łatwiejszy, szybszy i tańszy transport oraz magazynowanie, pojemniki IBC można układać jeden na drugim. Pojemność opakowania 1000L

OBSŁUGA – proste i szybkie napełnianie i opróżnianie dzięki zastosowaniu nowoczesnych zaworów 2 lub 3 calowych oraz szerokiego wlewu (150mm lub 225mm)

BEZPIECZEŃSTWO – zbiorniki wykonane są z wysokiej jakości polietylenu, odpornego na kwasy, zasady, oleje i inne substancje chemiczne.

Kontenery IBC, potocznie zwane również paleto pojemnikami czy mausery najczęściej wykorzystywane są do transportu lub przechowywania płynnych produktów. Możemy w nich przewozić właściwie wszystkie dostępne płyny – kwasy, lakiery, oleje, alkohole ale również środki spożywcze.
Jeżeli zależy Państwu najwyższej jakości kontenerów i bezpieczeństwie przewożonego towaru, powinniście skontaktować się z naszą firmą. Jesteśmy wstanie zapewnić realizację każdego zlecenia. Nasze produkty IBC zwane potocznie Mauser nadają się również do magazynowania płynów tak, aby w razie potrzeby łatwo było je przewieźć w miejsca na miejsce.
Jakość, terminowość, wytrzymałość to cecha pojemników oferowanych przez naszą firmę.

 

Paletopojemniki plastikowe 10001 (IBC, DPPL) z certyfikatem UN
Paletopojemniki IBC 1000L bez UN

Zajmujemy się serwisem pojemników najlepszych producentów – Mauser, Fustiplast, Schütz, Sotralentz , Werit i innych. Opakowania poddawane są wieloetapowemu procesowi całkowitego oczyszczania, osuszania, naprawy oraz kontroli. Dzięki temu zapewniamy Państwu produkt bezpieczny ekologicznie, spełniający najwyższe normy jakościowe oraz parametry określone przepisami ADR, RID/ADR oraz IMDG. Odnowione i w pełni zregenerowane pojemniki posiadają gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Są doskonałym i najtańszym rozwiązaniem dla magazynowania i transportu materiałów, nawet w trudnych i niekorzystnych warunkach. To doskonałej jakości opakowania z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) wykonane metodą wytłaczania z rozdmuchem.

Stan opakowań potwierdzony jest Certyfikatem Jakości. Bezpieczeństwo kontenerów sprawdzane jest w testach na szczelność, wibracje, uderzenia i upadki. KONTENERY IBC POSIADAJĄ MIĘDZYNARODOWE ZEZWOLENIA I CERTYFIKATY.

Kontenery PM10, PM11, PM12 zwane zwyczajowo paletopojemnikami nadają się do przechowywania, transportowania produktów szkodliwych i niebezpiecznych wymagających certyfikatu UN, oraz wszelkich produktów spożywczych. Kontenery te zapewniają trwałość i bezpieczeństwo zarówno w transporcie jak i magazynowaniu.
Rezultatem korzystania z kontenerów typu PM jest bezpieczna logistyka drogowa, kolejowa i morska jak również logistyka magazynowania.